Atelieristamız Gülce Yelken’in İşleri Scope New York Art Show’da

Heykel Sanatçısı Atelieristamızın Heykelleri New York'ta Sergileniyor

Unutmamalıyız ki, yetişkinde yaratıcılık yoksa, çocukta da yaratıcılık olamaz; yetkin ve yaratıcı bir çocuk ancak yetkin ve yaratıcı bir yetişkin ile var olur.

– Carla Rinaldi, In Dialogue with Reggio Emilia, 2006

Bu yıl 17.si düzenlenen 60 uluslararası galerinin katıldığı Chelsea, Metropolitan Pavyonu’ndaki Scope New York Art Show’da sergilenecek“İstanbul’un Nadire Kabineleri” duvar enstalasyonunda heykel sanatçısı Atelieristamız Gülce Yelken’in beş işi de yer alıyor.

Farklı coğrafyalarda yaşayıp üreten, bulundukları yerden, çağdaş sanat pratiklerinden, Anadolu’nun kültürel mirasından ve kişisel deneyimlerinden beslenen farklı kuşaklardan ve disiplinlerden gelen otuz iki sanatçıyı tek bir enstalasyon mantığı ile bir araya getiren proje, 02-05 Mart 2017 tarihleri arasında izleyiciye gösteriliyor.

İsmini Rönesans dönemi toplayıcılarının keşfetme dürtüsüyle topladıkları aykırı, şaşırtıcı nesnelerin sergilenmesiyle ortaya çıkmış bir kavram olan Nadire Kabineleri’nden alan Çağla Cabaoğlu Gallery’nin “İstanbul ‘s Cabinet of Curiosities / İstanbul’un Nadire Kabineleri” projesi, aynı zamanda kültürlerin diyalogu ve geçişliliği üzerine bir önermeye sahip.

Reggio Children Foundation’ın başkanı Carla Rinaldi’nin söylediklerini hatırlayarak, Atelieristamızın kişisel sanat çalışmalarını sürdürmesini destekliyor, başarısını yürekten kutluyoruz.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Leave Your Reply